Kryeartikull

Kryeartikull

Shpifjet e Berishës për humbjen e radhës

Për të dytën herë radhazi grupimi Bashkë Fitojmë i çiftit Meta-Berisha i  humbi zgjedhjet në Rogozhinë. Herën e parë me…

Read More »

Deputetja Ermonela Felaj kontribuoi në ndryshimet ligjore që i hapën rrugë transferimeve të familjareve të saj në Prokurorinë e Tiranës

Deputetja socialiste Ermonela Felaj, njëkohësisht zëvendëskryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, rezulton të ketë kontribuar me propozimin e saj për ndryshimet…

Read More »

I paprekshmi

Përpiqesh të parkosh në lagje. Aty ku ke shtëpinë dhe për të cilën paguan një serial taksash për jetesë në…

Read More »

Ra ky ‘mort’ e nuk u pamë!

Vëllezërit kanë ngrirë Kryeministri i Shqipërisë darkon me Presidentin e Serbisë, por nuk takon, me gjithë lutjet e thirrjet në…

Read More »

Bill Klinton dhe një histori me puritanë dhe psikopatë!

Nga Dritan Hila Një nga legjendat e përhapura në siujdhesën e Ballkanit e me siguri produkt serb, por që e…

Read More »

Lajçak, koha për të ikur

Lupë mbi Kosovën dhe dylbi mbi Serbinë Miroslav Lajçak, prej tre vitesh i dërguari i BE-së për procesin e normalizimit…

Read More »

Përse Berisha sot ndjehet muxhahedin?

Mero Baze Nuk ka shumë vend të bëjmë debat përse gjenden muxhahedinët e MEK në Shqipëri. SHBA ja kanë ofruar…

Read More »

Safet Gjici, një nga të rënët e organizatës

Dorëheqja e Safet Gjicit nga kryetar i Bashkisë së Kukësit, pas publikimit të një videoje kompromentuese, është një akt moral…

Read More »

Bota sipas Albin Kurtit

Duket e padrejtë të godasësh dikë që mendon se të gjithë janë duke i ngulur nga një thikë pas shpine.…

Read More »

Si mund ta ndihmojë Rama, Albin Kurtin

Anullimi brutal i mbledhjes mes dy qeverive, asaj të Tiranës dhe Prishtinës, në çastin e fundit, u shit si një…

Read More »
Back to top button