Home / Teknologji (page 79)

Teknologji

BlackBerry rikthen modelin Classic

BlackBerry zyrtarisht ka prezantuar modelin e ri të telefonit të saj të mençur – BlackBerry Classic. Modeli që është shfaqur dhe përfolur për një kohë të gjatë, tani ka zbuluar karakteristikat e tij, dhe është vënë në dispozicion për para-porosi. ...

Read More »

Top videot e vitit 2014 në YouTube!

YouTube  ka publikuar listën e videove më trendi të vitit 2014, dhe në maje të videove kryesore të kësaj liste gjendet ajo e merimangës mutante nga Polonia. Videoja është shikuar më shumë se 100 milionë herë, edhe pse për të ...

Read More »

Sonda New Horizons drejt Plutonit

Sonda hapësinore New Horizons është në përgatitjet e fundit për takimin me planetin me te larget te sistemit tone diellor, Plutonit. E leshuar ne kozmos ne 2006-ten, sonda amerikane po leviz ne nje largesi prej gati 4,8 miliarde kilometrash nga ...

Read More »