Home / Rajoni (page 430)

Rajoni

Mediat serbe: Vuçiç do ta presë Ramën

Mediat serbe njoftojnë sot se kryeministri serbe, Aleksander Vuçiç mund ta presë homologun e tij shqiptar, Edi Rama javën e ardhshme në Beograd. Gazeta “Kurir” i referohet burime në qeverinë serbe teksa shkruan se “Edhe pse kryeministri serb nuk ka ...

Read More »

Bullgaria i siguron kompjuterë CERN-it

“Me ndihmën e fizikës dëshirojmë të arrijmë deri në thellësitë më të mëdha dhe të gjejmë përgjigjen e pyetjeve se si u formua Universi dhe se si ekzistojmë ne.” Këtë e tha drejtori i përgjithshëm i Organizatës Evropiane për Kërkime ...

Read More »

Shpëtohen 79 migrantë pranë Rodosit

Një operacion shpëtimi përgjat ishullit grek të Rodosit mundësoi dje shpëtimin e 79 perosnave që kishin mebtur në det pas përmbytjes së varkës së tyre, njoftoi sot policia portuare që saktëson se një nga migrantët është shpallur i zhdukur. Migrantët ...

Read More »

Digjet flamuri shqiptar në Beograd (VIDEO)

Huliganët serbë kanë provokuar sërish shqiptarët me thirrje raciste gjatë ndeshjes Partizani Beogradit – Cërna Zvezda. Në minutat e fundit të takimit, tifozët kanë djegur dhe flamurin shqiptar. Flamuri u dogj nga tifozët e Cërna Zvezdës. Takimi po luhet në stadiumin ...

Read More »

A është Aleksandar Vucic djali i Fahri Musliut?

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic, ka prejardhje shqiptare nga babai. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu. Portali Dnevno.Hr ka postuar edhe fotografi të Musliut dhe ...

Read More »