Home / Sporti (page 83)

Sporti

Massimiliano Allegri: Ne e merituam fitoren

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ndodhet në qiellin e shtatë pas fitores në Etihad Stadium ndaj Manchester Cityt. Skuadra angleze po kalonte nëpër një superformë këtë edicion ku kishte fituar përball çdo kundërshtari, por këtë nuk arritën ta bënin edhe përball ...

Read More »

Xhaka: Mundim Serbinë dhe shkojmë në Francë

Taulant Xhaka ishte ndër më të mirët mbrëmë në fushë në përballjen me Portugalinë. Mesfushori, që shpesh e kemi parë të shkatërrojë, kundër portugezëve mori përsipër edhe ndërtimin e aksioneve. Driblimet e tij i dhanë frymëmarrje skuadrës në disa raste ...

Read More »