Home / Sporti (page 94)

Sporti

FSHF refuzon kushtet e Serbisë

“Nuk mund të listojmë tifozët tanë dhe nuk kemi asnjë arsye për ta bërë një gjë të tillë” Reagimi i ashpër i tifozëve të kombëtares shqiptare ndaj kushteve të vëna nga Federata Serbe e Futbollit (FSS) për ndeshjen Serbi-Shqipëri, ka ...

Read More »

Juve-Roma, Pallotta besues

Kundër Juventusit do të jetë një ndeshje tjetër e vështirë, por kemi një skuadër që mund të përballojë gjithsesin”. Kështu është shprehur presidenti të Romës, James Pallotta, në mikrofonin e Radio Roma per ndeshjen kundër bardhezinjve te dielen ne Torino. ...

Read More »

FSHF refuzon Serbinë: Duam tifozë në stadium

Kërkohen biletat dhe të garantohet siguria e tifozëve shqiptarë Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron që të ketë mbështetjen e tifozëve shqiptarë në stadiumin e Beogradit për takimin Serbi-Shqipëri. Ky është përfundimi i dalë nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, ...

Read More »

Zyrtare, Itali-Shqipëri më 18 nëntor

Ndeshja do të luhet në orën 18:00 në stadiumin “Enio Tardini” të qytetit të Parmës Ndeshja – Shqipëria dhe Italia janë ndeshur disa herë me kombëtaret e moshave, nga U-17, deri të U-21, por kjo është hera e parë që luajnë ...

Read More »