Home / Parlamentare / Kuvendi nis sot sesionin e ri

Kuvendi nis sot sesionin e ri

Kuvendi i Shqipërisë pritet që pasditen e sotme të çel dhe sesionin e tij VII të Legjislaturës VIII.
Është bëre e ditur se seanca do të hapet në orën 17:00, seancë kjo që do të nisë me njoftimin e projektligjeve dhe nismave të depozituara si dhe me miratimin e kalendarit trejavor të punimeve.

Megjithëse, Kuvendi i Shqipërisë ka pasur një axhendë të ngjeshur këtë verë, ku edhe në muajin gusht u zhvillua një seancë, ky sesion do të hapet më herët se vitet e tjera.

Kjo për shkak edhe të reformave të rëndësishme që priten që të kalojnë këtë vit.

screenshot 3 9 1473058890 9943781

Leave a Reply

%d bloggers like this: