Home / Sporti / Pas rikthimit në fushe, Neymar dëmtohet përsëri

Pas rikthimit në fushe, Neymar dëmtohet përsëri

1501-Futbollisti-i-Barcelones-Neymar-560x350Sulmuesi i FC Barcelona, Neymar, pas rikthimit ne fushe, eshte demtuar perseri gjate stervitjes te enjten, ne kaviljen e majte, beri te ditur klubi te premten, ne nje kohe qe kampionati spanjoll nis ne fundjave.
“Neymar eshte demtuar gjate seances stervitore e enjten ne kaviljen e majte dhe i eshte nenshtruar ekzaminimeve mjeksore”, beri te ditur Barça ne nje njoftim zyrtar, pa saktesuar se per sa kohe do te mungoje braziliani 22-vjeçar.
Pas rikthimit te tij, te henen ne mbremje Neymar luajti ne ndeshjen miqesore ndaj meksikaneve te Club Leon (6-0), duke shenuar edhe dy gola.
FC Barcelona do ta nise zyrtarisht sezonin e ri te dielen, ku do te prese ekipin e Elche ne Camp Nou.

Leave a Reply

%d bloggers like this: