Home / Keshilla / Mënyrat më të mira natyrale që trajtojnë infeksionet urinare

Mënyrat më të mira natyrale që trajtojnë infeksionet urinare

Infeksionet urinare janë një problem shumë i përhapur si tek gratë ashtu edhe tek burrat. Nëse ato nuk janë në një fazë të avancuar mund të zgjidhen shumë mirë përmes mënyrave natyrale.

Ja disa këshilla:

Pini shumë ujë
8 gota ujë në ditë janë të rekomandueshme për të eleminuar bakteret dhe viruset nga trupi.

Mos e mbani urinën
Mbajtja e urinës rrit shanset për të akumuluar bakteret. Sa më shpejt të urinoni aq më shumë rriten shanset për të eleminuar bakteret nga fshikëza.

Hani kastravecë
Janë të njohur për përmbajtjen e lartë të ujit. Përveç ujit edhe kastravecët do t’ju hidratojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni bakteret nga trakti urinar.

Çaj xhenxhefili
Ka veti të fuqishme anti-inflamatore dhe ndihmon në parandalimin e inflamacioneve në trup.

Boronicat
Janë të pasura me vitaminë C dhe janë shumë efektive në eleminimin e baktereve nga trakti urinar. Lëngu i boronicës është një mënyrë shumë e mirë për të luftuar infeksionet.

Leave a Reply

%d bloggers like this: