Home / Moda / Tendencat military style për vjeshtë/dimër 2014-15

Tendencat military style për vjeshtë/dimër 2014-15

Po flasim për tendencat e momentit, po flasim për military style, trendi i vjeshte/dimër 2014-15 qe mesa duke po bën për vete shume femra. Nëse, fillimisht flitej për fantazi kamuflazhe, tashme behet fjale për te krijuar outfit me frymëzuar nga uniforma e ushtareve. Fillimisht bëjini hapësire jeshiles ikonike ushtarake, sepse me te, kombinuar thjeshte me diçka te bardhe apo te zeze, do te realizoni një look shume cool.

Sigurisht, xhaketa është diçka qe nuk mund te mungoje ne gardërobën tuaj, akoma me mire nëse është oversize, me xhepa dhe mbase dhe kapuç, qe për sezonin e ftohte mund te jete i veshur me pelush ne ngjyre pana. Ne te njëjtin drejtim, edhe palltot ne këtë ngjyre model caban (lloj modeli) janë një must have. Ne alternative stilistet kane realizuar tipologji te ndryshme palltosh duke filluar nga stili trench. Për sa i përket aksesoreve, janë këpucët, te cilat duhet te jene ne këtë ngjyre por me te erret por edhe çantat.

Leave a Reply

%d bloggers like this: