Moda

Moda/ Tendencat që do t’ju ndjekin përgjatë vitit 2023

“Revista Glamour” ka kontaktuar me disa ndikues të modës dhe stilistë për tendencat e stilit të vitit 2023 që ata mendojnë se janë në horizont. Midis ekspertëve, kishte një temë të përgjithshme për vitin e ardhshëm: përqafimi i stilit tuaj. Tendencat e mëposhtme janë të gjitha argëtuese për të marrë pjesë, sigurisht, por vetëm nëse mund t’i bëni ato tuajat.

Krijuesja e modës Kendall Rayburn thotë për “Glamour” se:

“Mendoj se njerëzit po ndihen më rehat me kalimin e kufijve. Moda po bëhet më kreative për sa i përket vetë-shprehjes.”

Gjithçka oversize

Gjenerata e re e ka dëbuar tashmë xhinsin e ngushtë nga dollapët e tyre. Me xhaketat e lirshme dhe këmisha shumë të gjera që na dalin çdo ditë si trend në rrjetet sociale Rayburn parashikon se trendi të gjërave do të vijë në rritje vitin e ardhshëm, madje edhe pjesa e poshtme e pantallonave tona do të jenë më e gjerë.

Korsetë

Katia Barros, bashkëthemeluese e markës së njohur të modës “Farm Rio”, thotë se dukja e korsesë së epokës viktoriane po evulon më shumë këtë vit. Trendi është parë së fundmi tek të famshmit si Kim Kardashian dhe Bella Hadid dhe pritet të vazhdojë vitin e ardhshëm.

Fustanet dhe fundet e shkurtra

Kohës së fustaneve poshtë gjurit po i vjen fundi sipas Rayburn. Ajo po parashikon fundet më të shkurtra që do të pushtojnë botën e modës vitin e ardhshëm

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button