Home / Moda / Tetë veshje më trendi për sezonin pranverë/verë

Tetë veshje më trendi për sezonin pranverë/verë

tet-euml-veshje-m-euml-trendi-p-euml-r-sezonin-pranver-euml-ver-euml_hdRevista më e famshme e modës në botë Vogue ka zgjedhur tetë veshjet më trendi për sezonin pranverë dhe verë 2015, duke i paraqitur apo përshtatur nga koleksionet e dizajnëve më të mëdhenj të modës.

1. Khaki – Që nga goditja e parë në pasarelë mbi 40 vjet më parë, Khaki është bërë një klasik i modës, duke u kthyer në këtë sezon me një bujë të madhe. Duke dalë në stile të ndryshme për një numër të madh të shtëpive të modës.

2. “Hippy deluxe” – Ky trend luksoz është i frymëzuar nga Talitha Images. Këto fustane të gjata plot dritë, që rrjedhin mbi erë këtë verë që ju të merrni element në stil.

3. “Jumpsuits” – Nga pilotët luftarakë të teknikëve, këtë sezon, dizajnuesit marrin frymëzim nga bota e industrisë, për ti krijuar modës pamje utilitare. Me pajisje të tilla si rripa lëkure, shall, bizhuteri si dhe shiritat me butona të tepërt.

4. Xhinset në sezonet e ardhshme do të rikthehen në stile të ndryshme.

5. Ashtu si heroinat romantike, vajzat në Valentino, Chloe dhe Louis Vuitton ishin të veshura me pëlhura delikate dhe dantella.

6. Ballerina – Vallëzimi klasik ka ndikuar tek dizajnuesit këtë sezon, fustane apo veshje elegante që japin harmonin klasike.

7. “Sultry sheer” – Nëse i visheni me një fustan me pak ngjyrë të zezë në mbrëmje, e zeza është forca e blinduar në stil.

8. Shumë vite kanë kaluar që gratë i kanë pushtuar veshjet mashkullore, kështu që në këto sezone dizajnuesit ishin të etur për t’i kthyer femrat në kodet e kostumeve mashkullore, duke sjellë një kontakt tërheqës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: