Home / Rajoni / Maqedonia / Ramadani: Pritet intervenim diplomatik i Stotenbergut

Ramadani: Pritet intervenim diplomatik i Stotenbergut

Në një prononcim për media ish deputeti dhe analist Ismet Ramadani ka komentuar momentet e fundit të situatës politike ne Maqedoni. Sipas Ramadanit akti i presidentit Ivanov e ka bërë të qartë për çdo njërin brenda dhe jashtë Maqedonisë se kush është fajtori kryesor për krizën politike.

Me këtë akt partia në pushtet në koordinim të fshehtë me Ivanovin mundohen të shpetojnë veten e tyre.

Por ata tashmë janë zbuluar dhe sinjalet nga bashkësia ndërkombëtare janë gjithnjë e më haptas pro protestuesve nga sektori civil.

Sipas Ramadanit trysnia po vjen duke u shtuar dhe brenda javës pritet të ketë edhe një ndërhyrje nga Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Stotenberg.

Leave a Reply

%d bloggers like this: