Kronika

Aksioni antihashash, shkatërrohen qindra rrënjë, një në pranga në Lushnjë

Policia e Shtetit vijon në shkallë vendi operacionin kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Në disa operacione të ndërmarrë në Shkodër, Lushnjë dhe Krujë janë asgjësuar disa qindra bimë narkotike.

Në Shkodër aksioni u zhvillua në fshatrat Mazrekë, Barcoll dhe Kron i Madh; në Krujë në Thumanë dhe Dukagjin i Ri, ndërsa në Lushnjë në fshatin Bregas.

Në Lushnjë, policia prangosi shtetasin, Refik Petova, i dyshuar si kultivues i bimëve narkotike.

Policia në Shkodër dhe Krujë njofton se vijojnë operacionet dhe paralelisht me to edhe hetimet për identifikimin dhe vendosjen para ligjit të kultivuesve të bimëve narkotike.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button