Politika

Avionët me drogë drejt Italisë, Basha: Çfarë do të thonë sot ministri i drogës dhe shefi i tij

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në Facebook, pas raportimit të mediave italiane për një tjetër avion me drogë të nisur nga Shqipëria drejt shtetit fqinj.

“Tjetër avion me drogë nga Shqipëria u kap sot në Itali. Çfarë do të thonë sot ministri i drogës dhe shefi i tij?”, shkruan Basha.

Sipas mediave italiane mëngjesin e sotëm (e hënë), nga autoritetet e vendit fqinj është kapur një avionë i vogël që transportonte drogë nga Shqipëria drejt Italisë. Avioni mund të transportonte rreth 80 kg drogë vetëm gjatë një fluturimi. Bëhet e ditur se karabinierët kanë arrestuar katër persona, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button