Politika

Basha i del në “mbrojtje” drejtoreve te hipotekave: I kanë shërbyer pushtetit

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili i kërkoi të gjithë drejtuesve të Hipotekave të dorëhiqen për 24 orë pasi kanë shkaktuar kaos gjatë ushtrimit të detyrës së tyre.

Basha duket se i ka dalë në mbrojtje ku thotë se ata i kanë shërbyer pushtetit.

“Edi Rama e ka ditur mire dhe cdo dite se kush jane kreret e hipotekave, sa hajdute e sa abuzues jane.

Por per te kane qene ne rregul​l sepse i kane sherbyer pushtetit te tij personal dhe miqve te tij.

Ai vete i ka caktuar, i ka mbrojtur, dhe i ka shperblyer kur i kane kryer pazaret e tij si duhet: sic beri me Cyrben e hipotekes se Durresit, i cili pasi i sherbeu Shullazit ne zyre, i sherbeu deri ne fund edhe ne gjyq.

Kete shef hipoteke Edi Rama, sot e ka bere deputet. Cyrbja eshte modeli i tij per hipotekat, te tjerat jane dokrra pleniumesh qe nuk i ha askush.” thotë Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button