Presidenciale

Presidenciale

Nishani merr pjesë në takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në Takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit të organizuar nga Bundestagu i Gjermanisë…

Read More »

Nishani humb gjyqin me Veliajn

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka humbur betejën ligjore kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon se…

Read More »

Nishani mbledh trupën e Kolegjit Zgjedhor: Veproni sipas Kushtetutës

Presidenti Bujar Nishani në cilësinë e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, mbështetur në nenin 147 të Kodit Zgjedhor…

Read More »

Erdogan uron Metën dhe e fton për vizitë zyrtare

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan ka uruar Ilir Metën për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Shqipërisë.…

Read More »

Rama-Basha te Nishani

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë duke biseduar në zyrën e Presidentit Bujar Nishani. Takimi…

Read More »

Grupi i PS-së voton unanimisht kandidaturën e Metës për President

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste u mblodh paraditen e së premtes dhe votoi unanimisht kandidaturën e Ilir Metës për President…

Read More »

Zgjedhja e presidentit, dështon edhe raundi i dytë

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse…

Read More »

Nishani: Dialog dhe kompromis. Gjermania, avokatja e madhe e Shqipërisë

Presidenti Nishani tha sot se vetëm nëpërmjet dialogut mund të arrihet një kompromis. I pyetur në lidhje me deklarimet e…

Read More »

Nishani pret Zv/Kryeministrin e Parë të Republikës Popullore të Kinës, Zhang Gaoli

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në një takim të veçantë, Anëtarin e Komitetit të Përhershëm të Byrosë Politike…

Read More »

Zgjedhja e Presidentit, raundi i parë më 19 prill

Raundi i parë i zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë do të nisë në datën 19 prill,…

Read More »
Back to top button