ParlamentarePolitika

CEZ/ Balla, Berishës: Vodhe 400 mln euro, do thirresh në Komision

Çështja e CEZ-it ka zbritur sot edhe në Kuvend, ku ish-kryeministri Sali Berisha replikoi me deputetin Taulant Balla.

Sali Berisha nisi të ofendojë Taulant Ballën, teksa ky i fundit nga vendi i kujtoi atij dëmin ekonomik prej 400 milionë euro të shkaktuar nga CEZ.

Berisha në foltoren e Kuvendit: Një shpifës i ndyrë i dënuar për shpifje të ndyra duhet të mbyllë gojën e ndyrë. Kaq mund ti them.

Balla nga vendi: Ti vodhe 400 milionë euro

Berisha: Shpifësi i ndyrë, me gojë të ndyrë, mund të bëhesh kryetar i atyre lolove, po jo i Sali Berishës, se e ka tregue veten Berisha

Balla: Do të thërras prapë në komision

Berisha: Ai që po e mbron ti është mjerimi. Po, po do e shohësh mirë, e ke parë mirë dhe herë të tjera. E ke pa, e ke pa, e ke pa

Related Articles

Nje koment

  1. Familja e Sali Berishes te digjet e gjall bashke me nipin e hajdutit Ahmat Zogu,Nexhmije Hoxha,Fatos Nano Ilir Meta rexhep meidani Kastriot Islami,Adriatik Llalla,Xhezair Zaganjori dhe te gjithe hajduteria shqipetare e PD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button