Kronika

Elbasan, ndalohet për shfrytëzim prostitucioni një 31-vjeçar

Sektori Kundër Trafiqeve të Paligjshme në Policinë e Elbasanit arrestoi në flagrancë një 31-vjeçar, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni.

I arrestuari është shtetasi Artur Plaka. Ky shtetas shfrytëzonte për prostitucion shtetaset me inicialet P.M. 35 vjeç dhe M.S. 38 vjeçm, që të dyja banuese në Elbasan, ndaj të cilave ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë për akuzën e ushtrimit të prostitucionit.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale 5.500 lekë të reja, një pasaportë dhe katër aparate celularë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button