KronikaRajoni

Kisha e Dhërmiut, Janullatos takohet me Tsipras dhe Pavlopoulos

Kryepeshkopi Anastas Janullatos është takuar në Athinë me presidentin e Greqisë, Prokopis Pavlopoulos dhe ish kryeministrin Aleksis Tsipras.

Mësohet se në këtë takim është biseduar për çështjen e shumëdebatuar ditët e fundit, prishjen e Kishës në Dhërmi.

Në takimin Janullatos- Pavlopoulos- Tsipras janë diskutuar edhe çështje të minoritetit grek në Shqipëri.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button