⛅
Tiranë 12°C · Pjesërisht vranët 07 Nëntor 2026
S&P 500 7,377 ▲0.31%
DOW 51,286 ▼0.46%
NASDAQ 24,579 ▲1.09%
NAFTA 90.83 ▲0.34%
ARI 4,075 ▼0.94%
💱 VALUTAT
EUR/USD 1.1159 EUR/GBP 0.8345 EUR/CHF 0.9144 EUR/ALL 90.9706 EUR/MKD 61.4970 EUR/RSD 117.5945 EUR/TRY 55.9548 EUR/JPY 176.67 EUR/CAD 1.5733 EUR/USD 1.1159 EUR/GBP 0.8345 EUR/CHF 0.9144 EUR/ALL 90.9706 EUR/MKD 61.4970 EUR/RSD 117.5945 EUR/TRY 55.9548 EUR/JPY 176.67 EUR/CAD 1.5733
₿ CRYPTO
BTC $76,040 ▲ +0.4% ETH $2,245 ▲ +0.57% XRP $1.1738 ▼ -0.72% SOL $90.1800 ▲ +0.57%
S&P 500 7,377 ▲0.31 % DOW 51,286 ▼0.46 % NASDAQ 24,579 ▲1.09 % NAFTA 90.83 ▲0.34 % ARI 4,075 ▼0.94 % S&P 500 7,377 ▲0.31 % DOW 51,286 ▼0.46 % NASDAQ 24,579 ▲1.09 % NAFTA 90.83 ▲0.34 % ARI 4,075 ▼0.94 %
EUR/USD 1.1159 EUR/GBP 0.8345 EUR/CHF 0.9144 EUR/ALL 90.9706 EUR/MKD 61.4970 EUR/RSD 117.5945 EUR/TRY 55.9548 EUR/JPY 176.67 EUR/CAD 1.5733 EUR/USD 1.1159 EUR/GBP 0.8345 EUR/CHF 0.9144 EUR/ALL 90.9706 EUR/MKD 61.4970 EUR/RSD 117.5945 EUR/TRY 55.9548 EUR/JPY 176.67 EUR/CAD 1.5733
07 Nën 2026
Breaking
NHL

Një kontratë njëvjeçare: Cam Talbot nënshkruan me Columbus Blue Jackets

Cam Talbot nënshkroi një kontratë njëvjeçare me Columbus Blue Jackets me vlerë 950,000 dollarë. 39-vjeçari luajti sezonin e kaluar për Detroit Red Wings, ku regjistroi 12 fitore, 9 humbje dhe 6 barazime në 34 ndeshje (25 si titullar), me mesatare 3.19 gola të pësuar për ndeshje dhe përqindje ndalesash 0.883, pa ndeshje me portë të paprekur.

Siç raporton nhl, menaxheri i përgjithshëm Don Waddell e përshkroi Talbotin si një portier të madh dhe me bazë teknike të fortë, që sjell përvojë dhe karakter në grup. Shtesimi i tij kërkohej për të forcuar thellësinë në portë para fillimit të stërvitjeve, ndërsa Elvis Merzlikins mbetet jashtë për kohë të pacaktuar pas një operacioni në shpatull më 17 gusht.

Talbot, i papërzgjedhur në draft, ka në karrierë 278 fitore, 204 humbje dhe 53 barazime në 567 ndeshje të rregullta (533 si titullar), me mesatare 2.69 gola të pësuar për ndeshje, përqindje ndalesash 0.883 dhe 33 ndeshje me portë të paprekur. Në playoff ka 16 fitore dhe 18 humbje në 36 ndeshje (34 si titullar), me mesatare 2.75 dhe përqindje ndalesash 0.915. Sipas nhl, në organikën e Columbus mbeten gjithashtu Jet Greaves dhe Pheonix Copley si portierët e tjerë me përvojë.

Komentet

Bëhu i pari që komenton!

Lini një Koment të Ri

Për t'u përgjigjur një komenti specifik, kliko butonin 💬 Përgjigju poshtë atij komenti.

🔒 Komenti juaj do të publikohet pas miratimit nga moderatori.