Kronika

Prokuroria zyrtarizon akuzat ndaj Francesco Becchettit dhe bashkëpunëtorëve të tij

Prokuroria ka zyrtarizuar akuzat ndaj biznesmenti Francesco Becchetti dhe bashkëpunëtorëve të tij. Biznesmeni italian akuzohet për pastrim parash.

Sipas burimeve zyrtare, Mauro De Renzi akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën, pastrim parash, mospagim taksash, falsifikim dokumentesh.

Liljana Kondomiu akuzohet për pastrim parash, Elona Troplini për falsifikim dokumentash. Ndërsa Stavri Peci, drejtor teknik i Kalivaçit, akuzohet për falsifikim dokumentash.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button