Kronika

Pronat, Llalla takon krerët e institucioneve

Kryeprokurori Adriatik Llalla është takuar paraditen e së enjtes me krerët e disa institucioneve, për të diskutuar mbi çështjen e pronave, pak ditë pas prezantimit të reformës nga kryeministri Rama.

Mësohet se në takim kanë qenë të pranishëm drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako; drejtoresha e Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, Sonila Qato; si dhe përfaqësues të Avokaturës së Shtetit.

Takimi ka në fokus ngritjen e task forcës për verifikimin e pronave të përfituara me dokumente të falsifikuara.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button