Kosova

Specialja, Thaçi mbledh deputetët e PDK

Deputetët e PDK-së janë mbledhur në ambientet e Kuvendit të Kosovës paraditen e së martës, ku janë thërritur nga kryetari Hashim Thaçi për çështjen e Gjykatës Speciale.

Qeveria e koalicionit PDK-LDK pritet të rikthejë së shpejti në Kuvend për votim paketën ligjore për ngritjen e gjykatës së kërkuar nga ndërkombëtarët.

Ngritja e kësaj gjykate kundërshtohet jo vetëm nga partitë opozitare AAK, Vetëvendosje dhe Nisma, por edhe nga vetë deputetë të LDK-së dhe PDK-së.

Të hënën, Isa Mustafa deklaroi se deputetët e partisë së tij do të votojnë pa përjashtim pro gjykatës, ndërsa pritet që të njëjtën gjë t’u kërkojë edhe Hashim Thaçi të vetëve në takimin që po zhvillohet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button