Kronika

Tiranë, të shtëna në zonën e Don Boskos. Plagoset një grua

Një seri të shtënash armësh zjarri janë verifikuar paraditen e kësaj të premteje në zonën e Don Boskos, në Tiranë.

Nga informacionet e fundit rezulton se nga të shtënat një grua ka mbetur e plagosur. Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po kryen hetime për zbardhjen e rrethanave.

Ndërkohë, gruaja e plagosur, identiteti i të cilës nuk dihet ende, është dërguar në Spitalin Ushtarak në gjendje të rëndë, por jashtë rrezikut për jetën.

Ajo është identifikuar si Rezarta Lakrori, e moshës 30 vjeç dhe banore  e zonës.

Nga hetimet paraprake policia dyshon se autorët e plagosjes mund të kenë ngatërruar objektiv.

Ndërsa disa dëshmitarë kanë deklaruar se, pasi kanë hapur zjarr, autorët janë larguar duke u futur mes pallateve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button