Home / Kosova / Varhelyi shpalos detaje nga takimi me Osmanin në Bruksel

Varhelyi shpalos detaje nga takimi me Osmanin në Bruksel

Ai me anë të një postimi në Twitter ka njoftuar se me Osmanin kanë folur për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“ Theksuam rëndësinë që Kosova të vazhdojë me zbatimin e reformave të lidhura me BE-së, përfshirë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, dhe bashkëpunimin në rajon, duke tërhequr përfitimet nga Plani Ekonomik dhe i Investimeve”, shkruan ai.

Osmani po qëndron për vizitë dyditore në Bruksel ku do të zhvillojë takime me krerë të institucioneve evropiane.

Leave a Reply

%d bloggers like this: