Home / Kuriozitete / ISIS hotel superluksoz për militantët e vet në Irak

ISIS hotel superluksoz për militantët e vet në Irak

Xhihadistët e shtetit islamik tashmë, kur marrin pak ‘pushim’ nga terrorizmi, kanë mundësi të rehatohen në një hotel superluksoz të hapur posaçërisht për ta në Irak. Grupoi i terroristëve ekstremist kanë postuar në rrjetet sociale disa foto nga hoteli me 262 dhoma, 2 restorante, 2 salla vallëzimi, një pishinë dhe një palestër, i cili u hap më 1 maj.

hoteli1

Në fakt, hoteli i zaptuar tashmë nga terroristët mendohet të jetë ‘Ninawa International Hotel’, që kishte mundur të marrë përshtypje pozitive nga vizitorët përpara se të binte në duart e ISIS e të bëhej pronë e tyre.

hoteli2

hoteli3

Leave a Reply

%d bloggers like this: