Kuriozitete

Amerikani thyen rekordin Guinness për palosjen më të shpejtë të një letre në formë aeroplani

Rekordi Guinness për palosjen më të shpejtë të një letre në formë aeroplani dhe hedhjen e saj u thye nga një burrë në Idaho, i cili e bëri këtë për 6.15 sekonda.

Siç raportohet, rekordi i mëparshëm kishte qenë 7 sekonda, transmeton Telegrafi.

Amerikani David Rush që theu rekordin e ri, tha se u ushtrua dy ditë përpara se ta bënte një përpjekje në kamerë, por pasi ngarkoi videon e tij ai zbuloi se një pjesëmarrës tjetër kishte mposhtur kohën e tij.

Ai iu kthye sfidës në mbrëmje dhe arriti ta bënte këtë për 6.15 sekonda, mjaftueshëm për ta fituar titullin e Guinness./p>

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button