Bota

12 ushtarë të vrarë dhe 18 të plagosur pas një aksidenti rrugor

Rreth 12 ushtarë ukrainas humbën jetën dhe 18 të tjerë u plagosën dje në mbrëmje pas përplasjes mes një autobusi dhe një makine ushtarake në lindjen rebele të Ukrainës, theksoi Garda Kombëtare ukrainase në një komunikatë.

aksident-ukraine“Përplasja u shkaktua nga kushtet e këqija meteorologjike (…). 12 ushtarë u vranë dhe 18 të tjerë u plagosën dhe ndodhen në spitalin e qytetit Artemivsk (rajon i Donetskut)”, vijon komunikata.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button