Home / Sporti (page 10)

Sporti

Dinamo vuan, por mposht Turbinën

Pasi ka luajtur të shtunën 4 takimet e para, niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, që njihet si Kategoria e Parë, ka vijuar të dielën me dy takimet e tjera, teksa do të mbyllet të hënën me takimin ...

Read More »

Françesko Banjaja, kampioni i ri i Botës

Piloti  i skuadrës së “Dukati”-t, Françesko Banjaja, ka siguruar të dielën titullin e “kampionit të botës” në nivelin më të lartë të Kampionatit Botëror të Motoçiklizmit, në Moto GP, edhe pse u rendit i nënti në garën e fundit të ...

Read More »

Juve feston dhe parakalon Interin

Juventus mundi Interin 2-0, fitoi derbin e Italisë dhe kaloi zikaltërit në renditje (25 pikë kundrejt 24). Pas një pjese të parë të ekuilibruar me pak emocione, në të cilën Interi ka shanset më të mira me Dzeko dhe Dumfries, ...

Read More »