Sporti

Realitet i ri në futbollin europian, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2024

Shqipëria është realiteti i ri i futbollit europian. Menjëherë pas kualifikimit në Euro 2024, pas atij barazimi 1-1 në Moldavi, mediat ndërkombëtare i kanë jehonë kësaj arritje.

“Shqipëria në Kampionatin Evropian, pas 8 vitesh . Në Moldavi vjen pika e nevojshme” – Shkruan Tuttomercatoweb.

“Shqipëria kualifikohet në Euro 2024 me barazimin në Moldavi” – Është titulli i Reuters.

“Shqipëria kualifikohet në Euro 2024 në grupin e Çekisë dhe Polonisë, pas barazimit me Moldavinë” – Shkruan Washington Post.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button