Shqipẽria nẽ finalet e Kampionatit Evropian tẽ Futbollit

Në Shqipëri ka filluar festa. Për herë të dytë futbolli shqiptar shkon në kampionatin europian të futbollit.

Ndonëse barazoi 1-1 me Moladvinë, Shqipëria mbushi kuotën e nevojshme të pikëve për të shkuar në Euro 2024.

Shqipëria është në krye të grupi E me 14 pikë, dy më shumë se Çekia e dyta dhe tri më shumë se Polonia. Moldavia është e katërta me 9 pikë.

Goli për Shqipërinë u shënua me penallti nga Cikalleshi, pasi më parë gjyqtari dha një 11-metërsh në favor të Seferit në minutën e 25.

Ndërsa Moldavia barazoi në minutën e 87-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *