Sporti

Napoli, Mazzarri: Juve do të na tregojë se ku jemi

Juve-Napoli ne të gjithë e dimë se çfarë përfaqëson. Napoli fitoi titullin vitin e kaluar, Juve ka qenë gjithmonë një nga skuadrat më të forta italiane, është një ndeshje me rëndësi të madhe, shumë e rëndësishme dhe ne duhet ta bëjmë mire, gjithashtu më ndihmon të kuptoj nëse kemi bërë përparim të caktuar”. Kështu është shprehur trajneri i Napolit, Ëalter Mazzarri, në prag të ndeshjes në shtëpinë e bardhezinjve. “Sigurisht që shpirti është gjithmonë i nevojshëm në një ekip dhe këta djem tashmë më kanë bërë të kuptoj se kanë filluar të japin shpirtin me mua. Nuk flas më për arbitrat”.

“Mendoj se që kur kam ardhur e kemi kuptuar që në gabimin e parë pësojmë menjëherë gol, po mundohemi të ndërhyjmë. Ashtu si në të kaluarën, dua t’i jap më shumë ekuilibër skuadrës, të sulmoj mirë si në pjesën e parë ndaj Interit dhe të mos lejoj këto kundërsulme të bujshme që karakterizuan skuadrën edhe para ardhjes sime”.

“Skuadrat kryesore duhet të kenë ekuilibër, të jenë solide, të mos pësojnë shumë gola dhe më pas të ndihen të rëndësishëm dhe të bëjnë lojërat në front që ne dimë të bëjmë. Kjo është puna ime, të mendoj ndeshje pas ndeshja, nuk ka kuptim të flasim shumë, le të fillojmë të fitojmë ndeshje dhe të pranojmë pak gola, si në pjesën e parë kundër Interit”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button