Bota

Arrin në 116 numri i të vdekurve nga rrëzimi i një avioni ushtarak

Të paktën 116 persona humbën jetën pas aksidentit të një avioni ushtarak, tip ”Hercules”, që u rrëzua pak pas ngritjes në një zonë rezidenciale të Medanit, qytet në veri të ishullit Sumatra, njoftoi policia indoneziane.

”Trupat u nxorrën nga mbetjet e avionit dhe zona ku u rrëzua avioni”, deklaroi shefi i policisë së Medanit, Mardiaz Dwihananto.

Avioni i prodhuar para 51 viteve u ngrit nga një bazë ushtarake dhe u rrëzua dy minuta më pas, thënë ndryshe pesë kilometra nga kjo bazë”, deklaroi zëdhënësi i ushtrisë indineziane, Fuad Basya.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button