Politika

Balla reagon ndaj Bashës

ballataulanttNenkryetari i grupit parlamentar te Partisë Socialiste, Taulant Balla reagoi për atë që ai e quan “gjuhë të ashpër të kryedemokratit  Lulzim Basha, kunder dy deputeteve te Partise Socialiste, me se shumti ndaj deputetit Arben Ndoka.

‘Dua ta them qe ne fillim deklaron Balla  se denoj me force cdo forme dhune fizike, edhe kur provokimet jane aq te pista saqe prekin nderin e familjes, sic ishte rasti i fundit ne Kuvend’.

Balla kujton se “gjate kohes qe ishim ne opozite me urdher te Sali Berishes na kane goditur shpeshhere, madje edhe ne foltoren e Kuvendit ne korrik 2008. Me urdher te Sali Berishes dhe Lulzim Bashes na qelluan dhe na vrane kater vellezer me 21 janar”.

Në vijim të këtij komenti deputeti Taulant Balla thotë se “Po shkruaj sot per te sqaruar opinion publik per disa ceshtje qe une kam dijeni dhe qe hedhin poshte genjeshtrat e Bashes kunder Arben Ndokes.

“Degjova Bashen te thote se zoti Arben Ndoka paska qene Drejtor ne INUK si perfaqesues i PDIU dhe me pas i PDK. E para, duhet ta dish se zoti Arben Ndoka dhe familja e tij jane themelues te Partise Demokratike ne Lezhe dhe kete e di gjithe ajo zone e nderuar. Arben Ndoken ne ate pozicion e ka propozuar ish-ministri dhe ish -deputeti i nderuar i PD Sokol Olldashi”, thote Balla. Nenkryetari i grupit socialist shkruan ne Facebook se perpara se te shpifesh per Arben Ndoka, beji nje telefon Shkelzenit dhe pyete se pse i pat derguar miq Arben Ndoka qe ne qershor 2013 te kandidonte per Partine Demokratike. Deputeti Balla në fund të këtij komenti shprehet se “ dua t’i them sot Lulzim Bashes se njerezit qe dikur i ke patur ne krahun tend dhe kane kontribuar per partine qe ti ke sot perkohesisht, nuk mund t’i besh hasher dhe te shpifesh per te nxire imazhin e partise kundershtare, sepse bota eshte me rrota. Edhe ne partine qe t’i ke sot perkohesisht, ka ish-deputete apo ish-mininistra të PS-s, por ne nuk i nxijmë ata sepse respektojmë zgjedhjen e tyre”, shkruan Balla.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button