Sporti

Barcelona – Abidal: Messi është një fenomen

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Eric Abidal, eshte shprehur me superlativa per  Lionel Messin, me të cilin ka luajtur për një kohë të gjate në Camp Nou. Ai ka thënë se ylli argjentinas është një fenomen.
barcelona-v-sevilla-288x200“Messi është në 100 për qind te formes se tij. Ai ka qenë në nivelin që është pritur këtë vit. Ai është duke shënuar vazhdimisht dhe është ende një fenomen”, ka deklaruar francezi për ESPN.
“Lojtarët e mëdhenj do të jenë gjithmonë lojtarë të mëdhenj, por ata nuk janë makina. Kjo vlen për Leon. Kur ai është në formë, atëherë çdo gjë shkon mirë për Barcelonën”, ka theksuar Abidal.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button