Politika

Basha: Ekonomia e vendit është në gjendjen më të vështirë

lulzim-basha-525x350Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh sot me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” se ekonomia e vendit është në gjendjen më të vështirë.

“Minimi i ekonomisë kombëtare vjen nga mendësia e vjetër e dyshes Rama-Meta për gjithpushtet si dhe nga ekstremizmi i kryeqeveritarit që i frymezuar nga modelet e vjetra centralizuese kërkon të kontrollojë, bllokojë, ndëshkojë dhe mbitaksojë çdo iniciativë prodhuese dhe zhvilluese”, shkruan Basha.

“Ekonomi e dobet, e ardhme e pasigurte; ky eshte produkti i nje viti keq-qeverisje oligarkike!”, përfundon komentin tij Kryetari i PD-së, Lulzim Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button