Keshilla

Keshilla

Sekreti për rroba të pastra, si t’i hiqni njollat që nuk i lan asnjë detergjent

Që të gjithë e dimë se ushqimi me yndyrë dhe sidomos vera lënë njolla të vështira në rrobat e bardha,…

Read More »

Kremi solar, 7 rastet e pazakonta kur duhet të përdoret dhe jo

Dermatologët këshillojnë të mbroheni gjithmonë nga dielli, e megjithatë në realitet është vetëm një minorancë që mbrohet me të vërtetë.…

Read More »

Zbuloni shenjën që ju tregon se shalqinjtë janë rritur me hormone

Shalqinjtë janë frutat e stinës së verës, janë plot me vitamina dhe tepër të shëndetshëm, por kujdes, pasi edhe këtij…

Read More »

Super-bima që mbush shtëpinë me oksigjen dhe largon çdo toksinë

Disa bimë funksionojnë shumë mirë edhe si pastruese të ajrit dhe të keni disa të tilla në familjen tuaj është…

Read More »

Dobitë e ujit të detit, ja disa këshilla si të merrni përfitime shëndetësore

Mos bëni dush menjëherë pas plazhit! Të shumta janë mënyrat për t’u freskuar në një kohë kur termometri ka shkuar…

Read More »

Si përfiton organizmi nga konsumimi i birrës, ja sëmundjet që mban nën kontroll

Jemi të sigurt se, njësoj si ne, edhe ju që po lexoni këtë artikull do të befasoheni! Alkooli “akuzohet” si…

Read More »

Pini shumë kafe? Do të jetoni më gjatë

Personat që konsumojnë së paku tre kafe në ditë mund të jetojnë më gjatë. Ky ka qenë përfundimi i studimeve…

Read More »

Kosi, të mirat shëndetësore që ndoshta nuk i dini

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më…

Read More »

Si të masni nivelin e aciditetit në stomak vetëm me këtë test

Aciditeti i ulët në stomak është burimi kryesor për shfaqjen e kancerit të stomakut dhe sëmundjeve të tjera krionike. Sipas…

Read More »

Lëngjet që duhet të konsumojnë ata që vuajnë nga gurët në veshka

Dhimbja e gurëve të veshkave është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë njeriu. Megjithatë, gurët e…

Read More »
Back to top button