Parlamentare

Parlamentare

Kuvend-Rama: Të ndalim uljen e buxhetit për NATO-n

Shqipëria do të bëjë të gjitha përpjekjet për të mbajtur pjesën e barrës që i takon në kuadrin e detyrimeve…

Read More »

Kuvendi shkarkon Fullanin dhe Golemin, 6 deputetë kundër

Kuvendi votoi sot për shkarkimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe kryeinspektores Elivar Golemi. Në procesin e…

Read More »

Nis seanca e Kuvendit, në rend të ditës shkarkimi i Ardian Fullanit

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur seancën plenarë të së enjtes në rend të ditës të të cilës eshte edhe shkarkimi…

Read More »

“Urdhri i Infermierit” – Miratohen ndryshimet në ligj

Komisioni parlamentar i Shëndetësisë miratoi sot në parim dy projektligje në fushën e shëndetësisë. Me votat e deputetëve të maxhorancës…

Read More »

Kuvendi diskuton sot marrëveshjen për Programin “ERASMUS”

Kuvendi mblidhet sot në seancën plenare të radhës, e dyta për sesionin e ri parlamentar të nisur më 1 shtator,…

Read More »

Kuvend- Rrezohen të gjitha dekretet e Presidentit

 Kuvendi i Shqipërisë, në seancën hapëse të sesionit të ri parlamentar, rrëzoi të gjitha dekretet e Presidentit të Republikës, që…

Read More »

Nis sot sesioni i ri parlamentar

 Sot nis sesioni i tretë i Legjislaturës së VIII-të të Kuvendit të Shqipërisë. Axhenda e seancës së sotme, që zhvillohet…

Read More »

Të hënën nis sesioni i ri parlamentar, ja rendi i ditës

Të hënën, më 1 shtator ora 17:00, nis sesioni i tretë i Legjislaturës së VIII-të të Kuvendit të Shqipërisë. Konferenca…

Read More »

Reforma territoriale, Çuçi: I jep fund katrahurës në pushtetin vendor

 Kuvendi i Shqipërisë ka nisur diskutimin e projektit për reformën territoriale, që propozon ndarjen e re administrative të vendit në…

Read More »

Dule: Reforma cënon të drejtat e minoriteteve

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule tha të enjten se reforma territoriale e propozuar nga…

Read More »
Back to top button