Parlamentare

Parlamentare

Kuvend- Diskutohet kontrata financiare për Bypassin e Vlorës

Kuvendi diskutoi në seancën plenare të së enjtes kontratën financiare me Bankën Europiane të Investimeve për ndërtimin e Bypassit të…

Read More »

Tahiri: Ligji i ri e kthen Policinë në shinat e meritokracisë

 Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tha sot në Kuvend se me ligjin e ri Policia e Shtetit rikthehet në shinat…

Read More »

Kryemadhi: Reforma e sistemit të pensioneve, domosdoshmëri

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, deklaroi në seancën plenare të së enjtes se reformimi i sistemit të…

Read More »

Luan Rama: Siguria kombëtare e lidhur me sigurinë politike

 Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Luan Rama, vlerësoi sot në Kuvend dokumentin e strategjisë së sigurisë kombëtare, duke…

Read More »

Strategjia e Sigurisë Kombëtare, Bushati: Bazohet në modernizim dhe transparencë

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, prezantoi sot gjatë seancës plenare në Kuvend Projektligjin “Për miratimin e strategjisë së…

Read More »

Kuvend – Nis seanca plenare

Kuvendi nisi punimet e seancës së sotme, e fundit për këtë sesion parlamentar, me diskutimin e projektligjit “Për strategjinë e…

Read More »

Reforma territoriale- Meta: Çdo kontribut i opozitës, i mirëpritur deri në minutën e fundit

Një ditë para seancës plenare të Kuvendit, ku pritet miratimi i disa çështjeve të rëndësishme, mes tyre i reformës territoriale,…

Read More »

Nesër mbyllet sesioni parlamentar me miratimin e reformës territoriale

Kuvendi i Shqipërisë mbyll të enjten punimet e sesionit të dytë parlamentar të Legjislaturës së VIII-të. Seanca e fundit parlamentare…

Read More »

Meta: Së bashku mund të ndryshojmë për mirë jetën tonë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shtroi një darkë iftari me rastin e Muajit të Ramazanit, ku të ftuar ishin përfaqësues…

Read More »

Ligji “Për Forcat e Armatosura”- Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit

Kuvendi rrëzoi të enjten me 76 vota kundër, një abstenim dhe dy vota pro dekretin e Presidentit që ktheu për…

Read More »
Back to top button