Politika

Corriere della Sera përgënjeshtron lajmin për delegacionin shqiptar

coriere1-516x350Gazeta e njohur italiane, Corriere della Sera, ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar dy ditë më parë, se një delegacion shqiptar që mori pjesë në samitin e Milanos, ka shkuar në kazino.

Corriere ka publikuar si përgënjeshtrim deklaratën e konsulles së Shqipërisë në Itali, Luljeta Çobanaj. “Duke iu referuar artikullit”Limousine e culatello, le 48 ore segrete dei leader” ,( Corriere della sera ,19 tetor) , nenvizojme qe Shqiperia nuk ka derguar asnje perfaqesues ne Samitin Europa-Asia ne Milano, as si vezhgues, dhe nuk merrnin pjese zyrtare te qerverise shqiptare.

“Republika e Shqiperise, faktikisht, nuk ben pjese ne shtetet e  Samitit ASEM, dhe nuk ka qene e ftuar ne forme zyrtare.

Lajmi i rreme mbi sjelljen e perfaqesuesve te Republikes se Shqiperise ka ofenduar thellesisht imazhin e Shtetit dhe qeverise sone. Per me shume lajmi ka patur impakt negativ dhe te menjehershem ne mediat kombetare, duke sjelle pakenaqesira te thella ne vendin tone” thuhet në përgënjeshtrimin e botuar sot nga Corriere della Serra.

Related Articles

Nje koment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button