Kosova

Dacic: Bisedimet me BE-në, varen nga dialogu me Prishtinën

da-ccedil-iq-bisedimet-me-be-n-euml-varen-nga-dialogu-me-prishtin-euml-n_hdMinistri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, thotë se zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit, e arritur në mes të Kosovës dhe Serbisë, determinon bisedimet Beograd-Bruksel.

Hapja e kapitujve për bisedime me Bashkimin Evropian (BE), varet nga zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit, thotë Dacic.

Siç vlerëson ai, Brukseli do të vlerësojë se si ka ecur zbatimi i marrëveshjes me Kosovën, për të vazhduar bisedimet për anëtarësim të Serbisë në BE.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button