Rajoni

Deklarata e Ramës për Kosovën, Vuçiç thërret ambasadorët e SHBA-së, BE-së, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë

vucic2Një ditë pas përplasjes me kryeministrin Edi Rama në konferencën e përbashkët për shtyp për çështjen e Kosovës, kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka thirrur në një takim ambasadorët e SHBA-së, BE-së, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë. Takimi do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë.
Sipas “Tanjug”, i cituar nga KosovaPress ky takim vjen pasi kryeministri shqiptar Edi Rama në Beograd përmendi Kosovën, siç thotë Tanjug, duke abuzuar me besimin e kryeministrit Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të lejojë askënd të poshtërojë Serbinë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button