Kosova

Demokracia studentore: Do ta realizojmë ekspozitën për gjenocidin e Serbisë

Organizata Demokracia Studentore po kërkojnë që t’ua lejojnë mbajtjen e një ekspozite në kampusin e Universitetit të Prishtinës, për t’ia rikujtuar Serbisë gjenocidin e bërë.

Ata kanë paralajmëruar se nëse nuk iu lejohet kjo ekspozitë, atëherë do të ndërmarrin edhe hapa të tjerë.

Kjo organizatë nëpërmjet një reagimi kanë akuzuar kryeministrin Isa Mustafa se ka lejuar pelegrinët serb që të mbajnë liturgji në Kishën Ortodokse që gjendet në kampusin e Universitetit të Prishtinës dhe e cila sipas tyre, është vendosur me dhunë nga kasapi i Ballkanit “Sllobodan Milloshoviq” pikërisht në përvjetorin e 18 të masakrës së Reçakut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button