Kosova

Djali i Rugovës në kabinetin e Isa Mustafës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka emëruar në pozitën e zëvendësministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Mendim Rugovën, djalin e ish-presidentit, Ibrahim Rugova.

Ndryshe, më parë pjesë e LDK-së ka qenë edhe djali tjetër i Rugovës, Ukë Rugova, ndërkaq aktualisht deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së është edhe Teuta Rugova, vajza e presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button