Politika

“Drejtësia” sjell jozyrtarisht Fleckenstein në Tiranë

Knut Fleckenstein mbërriti papritmas këtë të martë në Tiranë duke ‘befasuar’ politikën shqiptare dhe në atë që ai e quajti vizitë jozyrtare kryefjala është reforma në drejtësi.

Fleckenstein është takuar në Kryesinë e Kuvendit me kryeparlamentarin Ilir Meta. Ai shoqërohej në këtë takim nga Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vllahutin.

Qëllimi i vizitës ishte njohja me ecurinë e reformës në drejtësi.

Pas Metës, Fleckenstein është takuar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Vizita e beftë e raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian mbërrin pak ditë pas prezantimit të raportit për vendin tonë, raport që i bëntë të qartë klasës politike shqiptare se pa reformë në drejtësi nuk ka avancim në proceset euro-integruese.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button