Bota

Fidel Castro është gjallë, foto pas 6 muajsh

Ish-presidenti i Kubës, Fidel Castro, është gjallë. Së paku sipas dëshmive që publikohen përmes disa fotografive të liderit kuban, pas afro pesë muajsh ku nuk kishte asnjë gjurmë të tij.fidel
Sajti ‘CubaDebate’, publikon disa imazhe të 88 vjeçarit, i ulur dhe duke biseduar me kreun e organizatës së studentëve.

fidel4Në dëshminë personale Randy Perdomo shpjegoi se takimi ka ndodhur më 23 janar.20150203_89724_cubadebateg2

Fotografitë e publikuara gjatë mesnatës, janë të parat të Fidel Castro, pas atyre të shfaqura në gusht, ku ai shihej duke biseduar me presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro.fidel1

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button