Bota

Forcat Ajrore irakiane vazhdojnë t’i bombardojnë xhihadistët e ISIS-it

Ministria e Mbrojtjes së Irakut ka publikuar një video të re, në të cilën shihet se si po bombardohen xhihadistët e ISIS-it.

forcat-ajrore-irakiane-vazhdojn-euml-t-rsquo-i-bombardojn-euml-xhihadist-euml-t-e-isis-it-video_hdKëto sulme ajrore të Forcave Ajrore të Irakut mbi elementet e ISIS-it janë ndërmarrë në qytetin e Anbarit dhe e Salahudinit, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë se shteti islamik vazhdon të humbas terren dhe vrull nëpër Irak dhe Siri, ku së fundit është raportuar se 70 për qind e territorit të qytetit strategjik sirian Kobane u ka dal jashtë kontrollit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button