Sporti

Gjykata e Arbitrazhit më 16 Prill vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri

16 Prill 2014 është data kur Shqipëria do të njihet me vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit lidhur me takimin Serbi-Shqipëri, të luajtur në Beograd e të ndërprerë për shkak të hyrjes së tifozëve vendas në fushë.

karrikja-kokes-400x2883Sipas asaj çka mësohet nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, data 16 Prill, është vendosur si dita kur do të marrë vendimin përfundimtar.

Shqipëria kërkoi tre pikët pasi sipas saj nuk ishin kushtet minimale për të vazhduar ndeshjen.

Ndeshja u ndërpre në fundin e pjesës së parë pas përleshjes së futbollistëve shqiptarë me ata serbë dhe disa tifozë që hynë në fushë.

Por, Komisioni i Disiplinës vendosi të dënoje  të dyja skuadrat me nga 100 mijë euro gjobë, teksa i dha Serbisë 3 pikë në tavolinë, ndërsa dënoi skuadrën me vendase me – 3 pikë në klasifikim mos mbarëvajtje të ndeshjes dhe 2 takime pa tifoz.

Tashmë në diçka më pak se dy muaj do të marrim vesh përgjigjen përfundimtare të kësaj historie.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button