Sporti

Hamilton (Mercedes), më i shpejti në provat e para për Cmimin e Madh të Abou Dhabi

image-3-for-lewis-hamilton-wins-hungarian-gp-pics-getty-gallery-5672974351-525x350Britaniku Lewis Hamilton (Mercedes) ka realizuar kohen me te shpete ne seancen e pare te provave te lira per Cmimin e Madh te Abou Dhabi, gara e 19-te dhe e fundit e Kampionatit Boteror ne Formula 1, te premten paradite ne cirkuitin e Yas Marina.Seanca e pare e provave te lira:

Lewis Hamilton (ANG/Mercedes) 1:43.476 (32 xhiro)

(mesatare: 193,227 km/h)

Nico Rosberg (GJER/Mercedes) 1:43.609 (31)

Fernando Alonso (SPA/Ferrari) 1:45.184 (22)

Sebastian Vettel (GJER/Red Bull-Renault) 1:45.334 (30)

Daniel Ricciardo (AUS/Red Bull-Renault) 1:45.361 (23)

Jean-Eric Vergne (FRA/Toro Rosso-Renault) 1:45.718 (17)

Daniil Kvyat (RUS/Toro Rosso-Renault) 1:45.835 (32)

Valtteri Bottas (FIN/Williams-Mercedes) 1:45.913 (8)

Sergio Pérez (MEX/Force India-Mercedes) 1:45.983 (23)

Nico Hülkenberg (GJER/Force India-Mercedes) 1:46.030 (24)

Kevin Magnussen (DAN/McLaren-Mercedes) 1:46.049 (23)

Kimi Räikkönen (FIN/Ferrari) 1:46.131 (23)

Felipe Massa (BRA/Williams-Mercedes) 1:46.549 (7)

Esteban Gutiérrez (MEX/Sauber-Ferrari) 1:46.556 (28)

Pastor Maldonado (VEN/Lotus-Renault) 1:46.711 (31)

Esteban Ocon (FRA/Lotus-Renault) 1:47.066 (29)

Jenson Button (ANG/McLaren-Mercedes) 1:47.235 (8)

Kamui Kobayashi (JAP/Caterham-Renault) 1:47.971 (24)

Adderly Fong (KIN/Sauber-Ferrari) 1:48.269 (25)

Will Stevens (ANG/Caterham-Renault) 1:50.684 (14)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button