Kosova

Haradinaj-Mustafa: S’ka riformatim të marrëveshjes

ndryshim-t-euml-marr-euml-veshjes-haradinaj-dhe-mustafa-n-euml-takim-dypal-euml-sh_2_hdPas takimit dy palësh ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të AAK-së, Ramush Haradinaj, të dy liderët kanë thënë se temat e diskutimeve të tyre edhe më tej mbeten ndërtimi i institucioneve.

“Të gjitha vonesat e formimit të institucioneve po reflektojnë në gjendjen e vendit. Jemi të vendosur për ndryshim dhe po punojmë se bashku intenzivisht për të ndodhur kjo”, ka thënë pas takimit, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ndërkaq, Isa Mustafa, duke komentuar raportimet në media për atë se pritet që ai të kërkojë nga partitë e koalicionit postin e kryeministrit, ka thënë se “këto janë tema të hapura vetëm në media”.

“Ne po diskutojmë se si t’i ndërtojmë institucionet e vendit, si të kemi ndërtimin e qeverisë. Ne kemi ndërtuar një besim të ndërsjellë dhe do të punojmë së bashku drejt themelimit të institucioneve”, ka thënë Mustafa.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button